Hlavné mesto Slovenskej repubiky Bratislava

Zasaďme v Bratislave ešte viac nových stromov!

Hľadáme partnerov z radov firiem, inštitúcií, organizácií a komunít ako aj obyvateľky a obyvateľov, ktorí podporia iniciatívu10 000 stromov.

Natočte krátke video o svojom obľúbenom strome! A možno práve vám vysadíme v Bratislave strom

Ako na to? Jednoducho.

  1. Natočte krátke video, v ktorom sa s nami podelíte o ten svoj najobľúbenejší strom. Pripomína vám jedinečnú spomienku, je to miesto vašich stretnutí, radi piknikujete v jeho tieni, alebo milujete, keď na jar rozkvitne? Natočte to. Stačí 15 sekundové video (hornou hranicou je jedna minúta), v ktorom nám strom ukážete, predstavíte.
  2. Video nám zašlite cez https://wetransfer.com/ na adresu video@10000stromov.sk do 27.4.2021.
  3. Výsledky súťaže vyhlásime do piatich dní od ukončenia súťaže.

Hlavnou výhrou za najlepšie video je vysadenie stromu presne pre vás! Ako víťaz alebo víťazka sa zo svojej ceny budete môcť tešiť dlhé roky - vysadíme vám totiž v Bratislave veľký strom na počesť vášho veľkého víťazstva. O svojom strome získate certifikát a pred stromom bude tabuľka s nápisom podľa vášho priania. A, samozrejme, svoj strom môžete aj venovať svojim najbližším, ale aj tým vzdialenejším.

Okrem toho vybrané videá využijeme vo video koláži, ktorou vzdáme hold bratislavským stromom. Táto koláž bude následne prístupná na sociálnych sieťach mesta. Všetkých autorov a autorky, ktorých videá využijeme, odmeníme krásnymi tričkami s tematikou 10 000 stromov.

Video zašlite do 27.04.2021, prostredníctvom https://wetransfer.com/ na e-mailovú adresu video@10000stromov.sk.

Pravidlá súťaže

Prečítajte si pravidlá súťaže

Pravidlá súťaže

Ako sa môžu zapojiť firmy a inštitúcie

Podporte konkrétny strom alebo plochu

Sú miesta, kde do existujúcich stromoradí či pôvodných stromových jám chýba jeden strom alebo niekoľko stromov. Staňte sa naším partnerom, ktorý podporí konkrétny strom alebo plochu – pomôže zabezpečiť materiál na výsadbu a podporí starostlivosť o novovysadený strom.

Podporte projekt 10 000 stromov všeobecne

Projekt 10 000 stromov podporuje výsadbu aj na menej viditeľných pozemkoch, ktoré nie sú vlastnené mestom, napríklad mestské časti, školy, vnútrobloky. Ide o nemenej prínosné stromy. Finančná podpora partnerov umožní vysadiť stromy navyše. Partneri, ktorí podporia projekt 10 000 stromov bez špecifikácie konkrétnych podporených stromov budú uvedení na webovej stránke a spoločnej tabuli v Horskom parku.

Podporte projekt ako dobrovoľník

Okrem toho, že stromy skrášľujú mestá a verejné priestranstvá, zlepšujú životné prostredie a vytvárajú aj prirodzenú scenériu, ktorá nás dokáže upokojiť a zlepšiť náladu. Jednoducho sa pri nich cítime príjemnejšie.

Ako sa môže zapojiť jednotlivec

Prispejte na viac stromov pre Bratislavu ľubovoľnou čiastkou

Prispejte ľubovoľnou sumou na to, aby sme v Bratislave vysadili ešte viac stromov, než dokáže zafinancovať mestský rozpočet. Vysadené stromy budú označené ako súčasť 10 000 stromov.

Venujte niekomu celý strom ako dar alebo na pamiatku

Darujte strom k životnému jubileu, mimoriadnej príležitosti alebo na pamiatku blízkeho človeka. Váš dar bude aj darom celému mestu. Vysadený strom bude označený ako súčasť 10 000 stromov s uvedením darcu aj obdarovaného.

Podporte projekt ako dobrovoľník

Okrem toho, že stromy skrášľujú mestá a verejné priestranstvá, zlepšujú životné prostredie a vytvárajú aj prirodzenú scenériu, ktorá nás dokáže upokojiť a zlepšiť náladu. Jednoducho sa pri nich cítime príjemnejšie.

Máte otázku? Kontaktujte nás

Táto stránka je chránená službou reCaptcha od spoločnosti Google a vzťahujú sa na ňu podmienky Ochrany osobných údajov a Obchodné podmienky

Contact

Sociálne siete hlavného mesta Bratislava

Najnovšie informácie v našom newsletteri

Napíšte nám Vašu emailovú adresu a dostávajte pravidelné informácie o výsadbe a zelených aktivitách v našom meste.

Mesto Bratislava

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
Primaciálne námestie č. 1
814 99 Bratislava


info@bratislava.sk+421 259 356 111


© 2020 Hlavné mesto Bratislava | Developed by GoodRequest